Yükleniyor

GRK Software

Aşağı Kaydır

GRK Yazılım İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ (CMS) NEDİR?

İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ (CMS) NEDİR | GRK Software

İçerik Yönetim Sistemi veya CMS, teknik bilgisi olmayan kullanıcıların bir web sitesi içeriği eklemesini, düzenlemesini ve yönetmesini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir web uygulamasıdır.

CMS'nin Avantajları / Faydaları

 • Teknik olmayan Bakım Kullanıcılar için kolaydır
  Kullanıcılar, herhangi bir programlama bilgisine sahip olmadan web sitesi içeriğinin bakımını kolayca yapabilir. Aslında kelime işlemci yazılımlarını kullanabilenler CMS kullanabilir.
 • Birden çok kullanıcıya izin verir
  Bir işletmede, ürün sayfaları ekleyenlerden pazarlama etkileri için blog gönderileri yazanlara kadar web sitenize girdi sağlayabilecek birçok kişi vardır. Bir CMS, tüm bu kullanıcılar için rolleri yönetmeyi ve teklif yayınlamayı kolaylaştırır.
 • İçeriği yönetmenize yardımcı olur
  Güncelliğini yitirdiğinde içeriği kaldırabilmeniz içerik CMS'yi yönetmenize yardımcı olur . Bir Yeni Yıl promosyonu yürütüyorsanız, sezon bitmeden bile CMS ile promosyonu kaldırmak veya değiştirmek isteyeceksiniz. Bu, müşterilerinizin sitede iyi bir deneyim yaşamaya devam etmesini sağlamak için içeriği yayından kaldırmak kadar basittir.

CMS'nin yetenekleri
CMS, kelimeler, resimler ve diğer medya biçimleri dahil olmak üzere dinamik bir web materyali koleksiyonunu kontrol etmek için kullanılır. Bir CMS, belge kontrolünü, denetimi, düzenlemeyi ve zaman çizelgesi yönetimini kolaylaştırır. Bir CMS tipik olarak aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • Web sayfaları oluşturun, düzenleyin, yayınlayın, arşivleyin,
 • Arşiv makaleleri / tanıtımları oluşturun, düzenleyin, yayınlayın,
 • Bir sayfanın sürümünü, kimin neyi, ne zaman değiştirdiğini takip etmek,
 • İçerik yayınlama ve yayından kaldırma.

Sonuç
İçerik Yönetim Sistemleri piyasada görece yenidir ve birçoğu hala bunlara aşina olmasa da, web sitenizin bakımını önemli ölçüde basitleştirme potansiyeline sahiptir.

Web sitenize İçerik Yönetim Sistemi uygulamakla ilgileniyorsanız, fiyat teklifi istemekten çekinmeyin ve ayrıca web barındırma, web tasarımı ve CMS dahil olmak üzere uygun fiyatlı web paketleri sunuyoruz.

Bize bir e-posta gönder info@grkyazilim.com.tr

GRK Yazılım NextLevel Çankaya / Ankara lokasyonunda yer almaktadır. Web ve Mobil kurumsal çözümler , özel kodlama , yazılım danışmanlığı , web sitesi tasarımı, web sitesi geliştirme, özel admin panel, marka tasarımı, logo tasarımı, web sitesi bakımı, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Google Adwords Yönetimi gibi çok çeşitli yaratıcı tasarım ve kodlama hizmetleri sunuyoruz. Türkiye'de bir yazılım şirketi olarak misyonumuz, müşterilerimizle hedeflerine ulaşılması sırasında ve sonrasında en iyi ilişkiyi sağlamaktır. Size her zaman açık bir kulağımız var. Bizimle ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bir mesaj gönderin.

 • eJeeban Web Design Company Facebook
 • eJeeban Web Design Company Instagram
 • eJeeban Web Design Company Youtube Page
Telif Hakkı © GRK Yazilim. Tüm Resim ve Yazı Hakları © 2024 Sahiplerine Aittir.